سلاحت رو انتخاب کن!

هر چی که بخوای، با راهنمایی ما و تجربه خودت، بساز.

راهنمایی برای ساخت کیس

چند نکته مهم!

تعیین بودجه / نوع کاربری: ببنید برای چه کاری سیستم می‌خواهید، با یک حساب و کتاب سر انگشتی هزینه حدودی سیستم مورد نظرتان را برآورد کنید.

انواع سیستم از نظر کاربری

1- سیستم گیمینگ: سیستم های گیمینگ معمولا دارای قدرتمند ترین سخت‌افزار در کلاس دسکتاپ هستند. برای همین هم شرکت های تولید کننده قطعات کامپیوتری اکثر محصولات قدرتمند خود را در کلاس گیمینگ معرفی می‌کنند.
برای راهنمایی درباره سخت افزار گیمینگ مناسب مقاله کوتاه بهترین اسمبل برای یک اسباب بازی را مطالعه فرمائید.

2- سیستم پروفشنال یا حرفه‌ای: این نوع سیستم ها یک پله از سیستم های گیمینگ پایین تر هستند دلیل آن هم این است که معمولا از کارت گرافیک های میان رده برای این نوع سیستم استفاده می‌شود. این سیستم‌ها اغلب برای کار‌های گرافیکی تصویری و رندر های حرفه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند.
اگر می‌خواهید بدانید یک سیستم مناسب رندرینگ چه مشخصاتی دارد مقاله کوتاه ابزار یک رندر من(به زودی) را مطالعه فرمائید.

3- سیستم گیمینگ میان رده: این سیستم ها مخصوص کسانی است که گرافیک بالا در بازی برایشان اهمیت ندارد و فقط می‌خواهند بازی کنند و از گیم پلی و عناصر دیگر بازی لذت ببرند.

4- سیستم مالتی مدیا: بیشتر در مصارف خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرند و کاربرد آنها معمولا برای دیدن فیلم ، موزیک و عکس و کار های گرافیکی ساده مورد استفاده قرار می‌گیرند.

5- سیستم اداری: این نوع سیستم‌ ها همانطور که از اسمشان پیداست برای مصارف اداری تدارک می‌بینند و از حداقل سخت افزار بمنظور کاهش هزینه برخوردار هستند.

یکی از حساس ترین انتخاب‌ها برای اسمبل سیستم انتخاب مادربرد و پردازنده مناسب هم می‌باشد. پس شما باید مادربرد مناسب با پردازنده مورد نظرتان را دقیق انتخاب کنید. توجه کنید تنها کافیست نوع سوکت مادربرد با سوکت پشتیبانی شده توسط پردازنده همخوانی داشته باشد.

انتخاب کیس و پاور کاملا وابسته به سایر قطعات اصلی انتخاب شده می‌باشد البته انتخاب کیس دانش فنی زیادی نمی‌خواهد و وابسه به سایز قطعات اصلی است اما در انتخاب پاور باید حساسیت به خرج داد که در مقاله کوتاه انتخاب یک پاور خوب براتون توضیح دادیم.

این صفحه در حالت بتا می‌باشد.
ما از نظرات شما برای تکمیل این بخش استقبال می‌کنیم.

بدو برو بالا