اخیرا، موسسه ای به نام NPD لیستی از پرفروش ترین بازی های سال 2018 در آمریکا را منتشر کرد.

سال 2018،پربود از بازی های جذاب و بی نظیر مانند RDR2 و God of War 4 و Black ops 4 و …؛ همچنین در این سال شاهد انتشار بازی های عجیب و غریب بودیم؛ مانند شبیه ساز بز 🤨😑😑. 2018 همچنین سالی بود همراه با بازی های مستقل موفق، مانند Celect. در کل 2018 سالی بود با کلی بازی کوچک و بزرگ. موسسه ی NPD هم لیستی از پرفروش ترین بازی های سال 2018 در آمریکا را منتشر کرده. بر این اساس بازی‌های ویدیویی در سال ۲۰۱۸، درآمدی در حدود ۴۳.۴ میلیارد دلار داشته‌اند که شامل فروش سخت‌افزار‌ها، نرم افزار‌ها و لوازم جانبی می‌شود. این آمار، نشان دهنده ی افزایش 17 درصدی درآمد نسبت به سال پیش است؛ همچنین میتوان فهمید که بازی های ویدیویی در آمریکا روز به روز محبوب تر میشوند.

 

میزان فروش بازی و پرداخت درون برنامه ای آن و سرویس های اشتراکی مانند Plaustation Plus، مجموعا چیزی حدود 35 از این 43 میلیارد را در بر میگیرد و میزان فروش سخت افزار ها مانند کنسول و لوازم جانبی آنها مانند کنترلر نیز حدودا 7.5 میلیارد دلار فروش داشتند. مت پیسکاتلا، تحلیل‌گر NPD، در این مورد گفت:

 

فارغ از اینکه شخصی بازی کردن روی موبایل، کنسول یا پی‌سی را ترجیح بدهد، ۲۰۱۸ مملو از آثاری بود که می‌توانستند هر سلیقه‌ای را راضی نگه دارند. همین هم باعث شده تا درآمد بازی‌ها روی تمام این پلتفرم‌ها رشد داشته باشد. علاوه بر این قدرت درآمدزایی مواردی مثل سرویس‌های اشتراکی یا سرویس‌های مبتنی بر استریم هم به‌نوعی ثابت می‌کند که این سرویس‌ها، آینده بسیار درخشانی دارند. 

 

حالا یک نکته ی جالب که گفتنش خالی از لطف نیست؛ میزان درآمد صنعت فیلم آمریکا در سال 2018 نیز دقیقا 43.4 میلیارد دلار بوده. این نشان میدهد که درآمد صنعت گیم در بعضی کشور ها با صنعت فیلم آن برابری میکند و حتی در بعضی کشور ها، درآمدی بیشتر نیز دارد. پس از همین طریق متوجه میشویم صنعت بازی های ویدیویی چه رشدی داشته و چقدر بزرگ شده. درآمد بازی های ویدیویی در کل نسبت به سال پیش (درآمریکا) حدودا 17 درصد افزایش پیدا کرده؛ فروش سخت افزار و لوازم جانبی نسبت به سال پیش 15 درصد رشد داشته. با اینکه در سال ۲۰۱۸ برخلاف سال پیش شاهد عرضه کنسول جدیدی نبودیم، اما اولین سالی بود که کنسول نینتندو سوییچ برای یک سال کامل در دسترس قرار داشت. 

 

NPD فروش موفق بازی‌های انحصاری را که یکی از دلایل افزایش فروش کنسول‌ها دانسته است؛ چرا که بازی‌های انحصاری موفق باعث می‌شوند تا افراد بیش‌تری به خرید کنسولی که بتوانند آن را تجربه کنند، ترغیب شوند. برای مثال Super Smash Bros. Ultimate یکی از این بازی‌ها بود که تنها در سه روز، توانست ۳ میلیون نسخه در آمریکا فروش داشته باشد. همچنین پلی‌استیشن 4 هم آثار انحصاری موفقی چون God of War و Spider-Man داشته و البته NPD موفقیت‌های بازی فورتنایت را هم در موفقیت کلی صنعت بازی‌های ویدیویی بی‌تاثیر نمی‌داند. 

در پایان می‌توانید لیست پرفروش‌ترین بازی‌های سال ۲۰۱۸ در آمریکا را مشاهده کنید.

توجه کنید: علامت * در کنار بعضی بازی ها یعنی فروش دیجیتالی آن لحاظ نشده و ** یعنی فروش دیجیتالی در نسخه PC لحاظ نشده.

 1. Red Dead Redemption 2
 2. Call of Duty: Black Ops 4
 3. NBA 2K19
 4. Madden NFL 19
 5. Super Smash Bros. Ultimate*
 6. Marvel’s Spider-Man
 7. Far Cry 5
 8. God of War 2018
 9. Monster Hunter: World
 10. Assassin’s Creed: Odyssey
 11. Grand Theft Auto V
 12. Mario Kart 8*
 13. FIFA 19**
 14. Battlefield V**
 15. Super Mario Odyssey*
 16. Call of Duty: WWII**
 17. Dragon Ball: FighterZ
 18. The Legend of Zelda: Breath of the Wild*
 19. Super Mario Party*
 20. Pokemon: Lets Go Pikachu*

.

نظرت چیه ؟