به تازگی سازنده PUBG نسخه‌ای رایگان از این بازی به نام PUBG Lite را برای پلتفرم پی سی معرفی کرده که سیستم‌های پایین‌رده را مورد هدف قرار داده است.

در اقدامی غیر منتظره، استودیو سازنده بازی پابجی از نسخه‌ی جدید این عنوان بتل رویال برای پی سی رونمایی کرد. این نسخه که PUBG Lite نام دارد، در حال حاضر به صورت آزمایشی منتشر شده و در حال حاضر تنها کاربران کشور تایلند به آن دسترسی دارند.

کمپانی پابجی کورپ (PUBG Corp)، سازنده بازی پابجی، بازی PUBG Lite را برای کامپیوتر معرفی کرد تا افرادی که در مناطق مختلف به سیستم‌های سخت‌افزاری قدرمند دسترسی ندارند، بتوانند بازی PUBG را به راحتی تجربه کنند.

برخلاف نسخه‌ی استاندارد بازی پابجی، نسخه‌ی Lite رایگان خواهد بود و دارندگان سیستم‌های قدیمی به راحتی می‌توانند آن را روی پی سی خود تجربه کنند. برای اجرای این بازی با حداقل کیفیت بصری به پردازنده اینتل Core i3 2.4 گیگاهرتز، چهار گیگابایت رم و کارت گرافیک اینتل HD Graphics 4000 نیاز خواهد بود.

از سوی دیگر، برای اجرای نسخه‌ی Lite بازی پابجی با بالاترین کیفیت بصری به پردازنده اینتل Core i5 2.8 گیگاهرتز، هشت گیگابایت رم و کارت گرافیک انویدیا GTX 660 یا AMD Radeon HD 7870 نیاز خواهد بود. سازندگان برای اینکه نسخه‌ی جدید بازی PUBG روی سیستم‌های ضعیف تر اجرا شود، برخی از جزئیات گرافیکی را حذف کرده‌اند که همین مسئله باعث شده شاهد شباهت بسیاری میان نسخه‌ی Lite و PUBG Mobile باشیم.

پابجی لایت یک بازی رایگان (Free-To-Play) محسوب می‌شود که تنها فرقش با نسخه‌ی اصلی، گرافیک و سیستم پیشنهادی‌اش است. این بازی هم اکنون به صورت بتا که شامل نقشه‌ی Erangel می‌شود، در دسترس کاربران تایلند قرار گرفته است. متاسفانه هنوز تاریخ بتای بازی برای غرب مشخص نشده است، اما پابجی کورپ اعلام کرده است که از طریق نسخه‌ی بتای بازی، در حال بررسی است که متوجه شوند نسخه‌ی بتای بازی در غرب هم ارزشمند خواهد بود یا خیر. در ادامه میتوانید تریلر PUBG Lite را مشاهده نمایید:

نظرت چیه ؟