مدتی هست که سازنده‌ی بازی محبوب فورتنایت، یعنی Epic Games، فروشگاهی تاسیس کرده که مانند استیم، کاربران PC می‌توانند بازی هایی که در آن فروشگاه هست را خریداری کنند. از همون اول هم معلوم بود اپیک گیمز به دنبال راهی برای برتری نسبت به استیم هست؛ برای کاری کرد که بازیساز ها ترجیح بدن بازیشون رو تو فروشگاه اپیک منتشر کنن. استیم حدود 70 درصد پول فروش بازی ها رو به ناشر بازی میده ولی اپیک گیمز، اعلام کرد که 88 درصد پول فروش بازی ها رو به ناشر بده. از این رو، طبیعتا یکسری از ناشران و بازیسازان، به سمت این فروشگاه تازه تاسیس تمایل پیدا کردند.

امروز اپیک گیمز توانست یک امتیاز بزرگ برای خود ثبت کند؛ امتیاز انتشار نسخه ی دوم بازی The Division بر روی Epic Games Store. این اولین قدم محکم اپیک گیمز برای رقابت با استیم بود. اپیک گیمز به تازگی شراکتش را با یوبسافت اعلام کرد و همین موضوع باعث میشود برخی از عناوین ساخته شده توسط یوبیسافت، به جای استیم، بر روی اپیک گیمز استور منتشر شود.

یوبیسافت اعلام کرد، برخلاف نسخه ی اول عنوان دیویژن، نسخه ی دوم آن برروی استیم منتشر نمیشود!! طبق اخباری، بازی The Division 2 در ماه مارس (اسفند ماه) بر روی استیم منتشر نمیشود و به جای آن، Epic Games Store امتیاز فروش آن را به دست آورده. پس علاقه مندان به این عنوان نیمه انحصاری، میتوانند آن را یا از طریق یوپلی یا اپیک گیمز استور بخرند و از تجربه ی آن لذت ببرند.

همچنین یوبیسافت اعلام کرد:

ما در حال حاضر هیچ برنامه ای برای انتشار Tom Clancy’s The Division 2 بر روی استیم نداریم.

همچنین طبق اخبار، یوبیسافت و اپیک گیمز در سال جاری همکاری مهمی با هم انجام خواهند داد و برای همین، باید منتظر باشیم تا بازی های بزرگ این کمپانی بر روی اپیک گیمز استور منتشر شود. شاید استیم درحال حاضر محبوب تر از فروشگاه اپیک گیمز باشد، اما از آنجایی که استیم 30 درصد پول فروش بازی ها را برای خود برمیدارد ، یوبیسافت ریسک انتشار دیویژن 2 را بر روی فروشگاه اپیک گیمز میخرد تا به جای 70 درصد، 88 درصد از پول فروش را کسب کند.

دیویژن 2 هنوز در لیست بازی استیم قرار دارد و حتی شما میتوانید آن را در Steam db مشاهده کنید، اما صفحه ی مربوط به آن حذف شده. شاید در آینده اسم این بازی از لیست بازی های استیم خارج شود.

به هر حال باید ببینیم بازی های یوبیسافت، آن میزان که در استیم فروش میکردند، در اپیک گیمز هم فروش دارند یا خیر. به هرحال تعداد کاربران استیم قابل مقایسه با Epic Games Store نیست. the division 2 در اسفند ماه بر روی سه پلتفرم اصلی یعنی Xbox one و PS4 و PC عرضه میشود.

لوپیلاپ

نظرت چیه ؟